Košice:Dnes

Komunikace.
Přímočarost.
Jednoduchost.

Refresh loga a vizuálního stylu - Mirek Mito
Web design - David Hejret

Jedno z nejvlivnějších slovenských online zpravodajství.

Když se naskytla příležitost pomoci sjednotit vizuální komunikaci tohoto brandu, byla to velká výzva. A to přesně máme rádi.

V jednoduchém typografickém logu pracujeme se symbolem komunikace/sdělení - dvojtečkou. Barevnost vychází z barev města Košice. Zbytek vizuálního stylu se nese v duchu dvojtečky a je velmi jednoduchý na použití jak na webu, tak sociálních sítích. 

Hlavním řešením na míru byl redesign webu. Nejrazantnější úpravy proběhly v hlavní nabídce rubrik a patičce. Při redesignu jsme zohlednili aktuální logiku webu a umístění inzerce. Taktéž jsme připravili několik iterací prvků do budoucna, až se budou přidávat nové funkce. Výsledek si můžete prohlédnout níže.

Aplikování designu na web

Náš cíl byl jasný – co nejvíce optimalizovat aktuální web a aplikovat novou vizuální identitu do UI webu. Jednoduchý optimalizovaný rychlý web pro podpoření uživatelské odezvy.

Během tvorby jsme přišli na několik příležitostí ke zlepšení uživatelského zážitku. Jedním z nich byla změna layoutu hlavní navigace, kde jsme přidali uživatelskou sekci s budoucími benefity, jako je přidání se do diskuze u článků. Dále jsme optimalizovali responzivní prvky závislé na aktuální šířce webu (patička, rozložení článků, detail článku, apod.). Pro rychlé načítání webu jsme záměrně šetřili s množstvím animací a efektů. Sjednotili jsme poměr stran fotografií pro optimalizované převzorkování obrázků.

Vzhled webu byl původně plný barev a nesourodých prvků. Nejen proto jsme použili barevné tóny primárních barev. Jednotlivé rubriky jsme odlišili čistě typograficky a hierarchií prvků.

Při následné spolupráci s kodéry se nám povedlo optimalizovat některé funkcionality a tím i zlevnit proces kódování webu.

Spolupráca na výbornú. Profesionálne prevedenie a následné odprezentovanie novej grafickej prezentácie nášho média. Podklady aj finálne výstupy boli doručené v stanovenom čase. Takúto spoluprácu si veľmi vážim.
Ladislav Miko Předseda představenstva

A co vy? Potřebujete pomoc?
Ozvěte se nám!